קשרי משקיעים

צפי לירידה במחירי הגז בניגוד לעליה הדרמטית במחירי הדלק

31.01.2013

 

צפי לירידה במחירי הגז בניגוד לעליה הדרמטית במחירי הדלק

הפער צפוי לגדול ויעמוד על כ- 4 ₪  לליטר בין מחירי הבנזין לגפ"מ

 

 

בעקבות העלייה הדרמטית במחירי הדלק, חברת דור אלון גז מקבוצת דור אלון קוראת לצרכנים לעבור לרכבי גז שהפכו לאלטרנטיבה הזולה ביותר עבור הצרכנים. בימים האחרונים נרשמו שינויים במחיר תזקיקי הנפט בעקבותיהם הנהגים צפויים לשלם (בתדלוק מלא )8.01 ₪ לליטר דלק. מנגד מחירי הגז צפויים לרדת משמעותית, מחיר לליטר גז (גפ"מ) עומד על 4.24 ₪ לליטר בחודש ינואר ועומד לרדת בחודש פברואר בעוד 25 אגורות. לאחר ההתייקרות הצפויה של 31 אגורות לליטר דלק ביום שישי הקרוב יעמוד ההפרש על  כ-4 ₪ בהשוואה לליטר גז (מצ"ב מטה טבלת השוואה).

 

לאחר השחיקה במעמדה של המכונית החשמלית, נותרו רכבי הגז האפשרות הזולה, היעילה והנקייה ביותר. עם עליית מחירי הדלק אנו נתקלים ביותר ויותר נהגים שמסבים את רכבם לגז בכדי להנות מהחיסכון.

רכב שצורך בממוצע ליטר אחד על כל עשרה ק"מ ונוסע 2,000 ק"מ בחודש (נסיעה של 25,000 ק"מ בשנה), יצרוך 200 ליטר X 8.01 ₪  = 1,602 ₪ הוצאות דלק לחודש . אותו רכב שנוסע על גז נוסע על כל ליטר גז 9.5 ק"מ, יצרוך 210 ליטר X 4 ₪ = 840 ₪ הוצאות גז בחודש. ניתן לראות שיש לצרכן חסכון של 762 ₪ בחודש (9,144 ₪ בשנה), מדובר על חסכון עשרות אחוזים (כ-45% פחות) בעלויות התדלוק למשק הבית.

 

שי עזרא, מנכ"ל דור אלון גז: מעבר לרכב גז הוא צעד פשוט שכל אחד יכול לעשות על מנת להוזיל עלויות ולחסוך עשרות אחוזים בכל תדלוק וגם להפחית את זיהום האוויר. מצחיק שאנשים נוסעים קילומטרים רבים לסופרמרקט בכדי לרכוש מוצרים זולים אבל נמנעים מפעולות כל כך פשוטות שיכולות להוריד עלויות באופן משמעותי.

חייבים לדבר על הגז, הוא כבר כאן: חסכוני ופשוט לשימוש. כולם מחו על מחירי הקוטג' – בפער המחיר בין תדלוק מיכל גז לעומת מיכל בנזין אפשר לרכוש כ-30 גביעי קוטג'.