קשרי משקיעים

הראל תרכוש מרבוע כחול נדל"ן חצי ממתחם קומברס ברעננה

21.01.2013

 

הראל תרכוש מרבוע כחול נדל"ן חצי ממתחם קומברס ברעננה

 

הראל השקעות בביטוח ופיננסים חתמה על הסכם עם רבוע כחול נדל"ן לפיו הראל תצטרף כשותפה שווה בפרויקט, תמורת רכישה של 50% מהזכויות במתחם קומברס ברעננה, ומימון משותף של הקמת מבנה בן 16 קומות המושכר במלואו לחברת קומברס.

היקף ההשקעה הכולל בפרויקט צפוי להסתכם בכ-285 מיליון שקל. חלקה של הראל בהשקעה, כ-143 מיליון שקל, יבוצע מכספי העמיתים ומכספי הנוסטרו של החברה.
הפרויקט אשר ממוקם ב"קריית אתגרים" באזור התעשייה הצפוני של רעננה, בסמוך למחלף כפר סבא-רעננה צפון, כולל כ-25.5 אלף מ"ר להשכרה הפרוסים על פני 16 קומות של מבנה משרדים מודרני ויוקרתי שיעמוד בתקני בנייה ירוקה, כמו גם 868 מקומות חניה. בניין המשרדים מתוכנן על ידי האדריכל פרופ' משה צור.

בעקבות עסקת המכירה מעריכה ריבוע כחול נדל"ן כי היא תרשום בדו"חותיה לרבעון הראשון של 2013 רווח נקי (שבינתיים אינו מבוקר או סקור ע"י רואי החשבון) של כ-9 מיליון שקל. ייתכן וריבוע כחול נדל"ן תקבל סכום נוסף בגין זכויות בנייה נוספות במסגרת הפרויקט של כ-2,500 מ"ר שטרם נוצלו.

כיוון שהראל נכנסת לפרויקט בשלב היזמי, שהינו מסוכן יותר, ההשקעה צפויה להניב לעמיתיה תשואה שנתית התחלתית של כ-8.5% - הגבוהה יותר מן התשואה שמתקבלת ב-2 עסקות אחרונות שנעשו באזור התעשייה ברעננה ע"י חברות הביטוח: רכישה של 50% מתחם נייס ע"י מגדל תמורת 106 מיליון שקל ורכישה של בנין ריטליקס ע"י הפניקס תמורת כ-100 מיליון שקל.

 

זוהי העסקה השנייה שמבצעות הראל וריבוע כחול נדל"ן ביניהם - זאת לאחר שהראל רכשה ביולי 2011 מידי ריבוע כחול נדל"ן 50% מזכויותיה בפרויקט היזמי של מסחר ומגורים בשכונת קריית השרון בנתניה במסגרת העסקה שחלקה של הראל בה עמד על כ-81 מיליון שקל.

גדי בן חיים ציין כי: "בהתאם לאסטרטגיית ההשקעות בנדל"ן של הראל, בחרנו בפרויקט איכותי המשלב מיקום אטרקטיבי עם נגישות וביקושים גבוהים, חוזה שכירות ארוך טווח עם שוכר יציב, ותשואה גבוהה מתשואת השוק. הפרויקט מצטרף לתיק הנדל"ן המניב העשיר של הראל הכולל נכסים איכותיים בארץ ובחו"ל המייצרים תשואה יציבה לטובת עמיתי הראל".

זאב שטיין הוסיף כי: "השילוב בין מצוינות אדריכלית ומצוינות טכנולוגית יהפוך במהרה את אזור התעשייה רעננה צפון ל 'צומת קומברס'. ההזדמנות לשיתוף פעולה עם קבוצת הראל חשובה ביותר לרבוע נדל"ן ומהווה התפתחות לשותפות בפרויקט המרכז השכונתי בקריית השרון.

"רבוע נדל"ן מקפידה על בחירת נכסים בפריסה אסטרטגית ומקפידה עוד יותר על בחירת שותפיה. אנו צופים שקמפוס קומברס יצטרף לקראת סוף 2014 לפורטפוליו המרשים של רבוע נדל"ן, הכולל בין היתר מרכזים מסחריים, מרכזים לוגיסטיים, בניני משרדים ואת פרויקט השוק הסיטונאי בת"א